Oryginalne filtry antyalergiczne Grupy Volkswagen. / Aktualności - Świtoń-Paczkowski Lubin

Świtoń-Paczkowski

Aktualności

23 mar
2021

Oryginalne filtry antyalergiczne Grupy Volkswagen.

Potrójna ochrona z naturalnym składnikiem aktywnym. Powiew świeżego powietrza w Twoim samochodzie!

Mniej więcej co piąta osoba cierpi obecnie na alergię. Większość z nich walczy rok po roku z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi alergii pyłkowej: łzawiące oczy, katar i napady kichania są częścią ich codziennego życia, szczególnie wiosną. W zamkniętej przestrzeni, takiej jak kabina pasażerska samochodu stężenie pyłków i cząstek brudu w powietrzu jest wielokrotnie wyższe. Dla alergików i astmatyków zwykłe podróże samochodem bez odpowiednich filtrów powietrza w kabinie mogą stać się nieobliczalnym ryzykiem i udręką. Nowo opracowane oryginalne filtry antyalergiczne pomagają temu zapobiec. Dzięki ich zwiększonej wydajności i dodatkowemu filtrowaniu cząstek mniejszych niż 2,5 μm – mniej niż grubość ludzkiego włosa – są w stanie zapewnić jeszcze lepszą ochronę poprzez dezaktywację alergenów. A to umożliwia kierowcom i pasażerom swobodne oddychanie w samochodzie.

Oryginalny filtr antyalergiczny należy obecnie do wyposażenia standardowego wszystkich modeli koncernu Volkswagen.

Co więcej – większość wyprodukowanych już pojazdów może być również doposażona w oryginalny filtr antyalergiczny. W przypadku niektórych starszych pojazdów, gdzie nie będzie to jednak technicznie możliwe, stosowany będzie filtr z węglem aktywnym, po to, aby przynajmniej zmniejszyć ryzyko związane z gazami zawierającymi dwutlenek azotu. Dotychczas stosowana technika filtracyjna systemu „Air Care Climatronic” jest w stanie odfiltrowywać pyłki, bakterie i pleśń, a także drobny pył. Istotną zaletą systemu jest jego skuteczność w odniesieniu do szkodliwego gazu – dwutlenku azotu (NO₂). Gaz ten jest wytwarzany w procesie spalania. Powłoka filtra z węglem aktywnym jest w stanie zredukować stężenie NO₂ – dzięki temu powietrze wewnątrz pojazdu pozostaje czyste. Większość alergenów to drobne związki białka, które mogą znajdować się zarówno wewnątrz ziaren pyłku, jak i na ich powierzchni. Kiedy ziarna pyłku pękają, zawarte w nich substancje alergenne są uwalniane i mogą wywoływać reakcje u alergików. Ponadto alergeny działają agresywniej w obecności innych drobnych cząstek i mikrocząstek (takich jak wdychany pył, cząstki z silnika Diesla). Dlatego szczególnie ważne jest skuteczne filtrowanie powietrza wewnątrz samochodu. Zwykle rozróżnia się cząstki gruboziarniste i drobne oraz cząsteczki ultradrobne, jednak wcześniej zwykłe filtry przeciwpyłkowe nie były w stanie usunąć alergenów, wirusów, bakterii i aerozoli. Właśnie tutaj pałeczkę przejmuje najnowsza generacja filtrów.

antyalergiczny filtr volkswagen

Wdychany pył drażni układ oddechowy.

Filtry antyalergiczne grupy Volkswagen mogą również zatrzymywać drobne i mikroskopijne cząstki stałe (PM 2,5), które w przeciwnym razie dostałyby się bez przeszkód do górnych dróg oddechowych. Jest to możliwe dzięki wydajnemu materiałowi filtrującemu, warstwie filtra cząstek stałych. Dzięki tej zoptymalizowanej wydajności filtry przeciwpyłkowe mogą również pomóc osobom niecierpiącym na alergie zmniejszając ilość drobnych cząstek atakujących ich górne drogi oddechowe.

Cieńsze niż ludzki włos: porównanie cząstek stałych według wielkości

Cząsteczka o średnicy 2,5 µm jest 30 razy mniejsza niż grubość ludzkiego włosa. Cząsteczki większe niż te określa się jako pył zawieszony (PM), pył dostający się do dróg oddechowych. Mniejsze niż te są znane jako cząstki ultradrobne (UP) lub nanocząstki.

Filtr staje się „więzieniem” dla alergenów

Umożliwiają to składniki aktywne zawarte w bioaktywnym filtrze alergenów. Te naturalne substancje aktywne (takie jak polifenol pochodzenia roślinnego) przylegają do alergenów tworząc otoczkę, pozbawiając bakterie i pleśnie składników odżywczych i w ten sposób dezaktywując wyzwalacze alergizujące.

wymiana filtra antyalergicznego volkswagen

Umów się na wymianę filtra w Twoim samochodzie.

Wypełnij formularz. Oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.

* Pola wymagane