Zadbaj o swojego Volkswagena - 8 prostych kroków pielęgnacji samochodu / Aktualności - Świtoń-Paczkowski Lubin

Świtoń-Paczkowski

Aktualności

12 maj
2022

Zadbaj o swojego Volkswagena - 8 prostych kroków pielęgnacji samochodu

Jeżeli chcesz zachować na długie lata doskonały wygląd swojego samochodu, musisz odpowiednio o niego zadbać. Marka Volkswagen przygotowała specjalne kosmetyki, które pomogą w odpowiednim zabezpieczeniu samochodu. Oto 8 kroków jak przeprowadzić pielęgnację na którą zasługuje twój pojazd.

Pamiętaj że mycie samochodu we własnym ogródku jest zakazane i gorzi za to mandat. Najlepszym rozwiązaniem są myjnie samoobsługowe. Sprawdź w regulaminie myjni czy możesz wykorzystać swoje kosmetyki do mycia samochodu.

Krok 1: Ochrona Lakieru

Dokładnie opłucz samochód z piasku i brudu – najlepiej wodą pod ciśnieniem. Mycie samochodu “na dwa wiadra” to bezpieczny sposób na umycie samochodu, w jednym wiadrze będziesz miał wodę z szamponem, a w drugim, czystą wodę do płukania, najlepiej w każdym wiadrze używać osłony piasku. W ten sposób usuwasz luźne cząsteczki zarówno z pojazdu, jak i rękawicy.

Samochód myj, zaczynając od dachu w dół. Zanurz gąbkę w wodzie z szamponem, umyj dany element, potem zanurz ją w czystej wodzie, a następnie ponownie w wodzie z szamponem. Powtarzaj ten cykl kilkukrotnie. W ten sposób ochronisz lakier karoserii przed porysowaniem. Podczas mycia nie zapomnij o umyciu progów oraz rur wydechowych.

Dokładnie opłucz samochód wodą pod ciśnieniem. Jeżeli nie udało Ci się w ten sposób zmyć śladów po owadach skorzystaj ze specjalnego płynu do usuwania insektów, który doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. W łatwy sposób usuniesz pozostałości z delikatnych powierzchni, np. lakieru czy szkła.

 

Krok 2: Mycie felg

Kolejnym krokiem jest pielęgnacja felg. Polecamy specjalny preparat do felg z naszej gamy produktów, który doskonale poradzi sobie nawet z bardzo uporczywymi zabrudzeniami. Szybko przenika nawet przez największe zabrudzenia i ułatwia ich usunięcie, a dodatkowo zawiera składniki chroniące przed korozją.

Spryskaj felgi płynem, gąbką lub pędzlem rozprowadź płyn po feldze tak, by dotrzeć do wszystkich powierzchni. Jeśli zabrudzenia były małe, po rozprowadzeniu spłucz wodą. Do mocniejszych zanieczyszczeń możesz wykorzystać specjalną szczotkę do felg.

 

 

 

Krok 3: Osuszanie

Osuszanie samochodu należy zaczynać od góry, czyli od dachu i poruszać się w kierunku dołu. Najczęściej wolniej paruje woda z drzwi i szyb, więc to da trochę czasu na zajęcie się dachem. W celu osuszenia auta najlepiej użyć mikrofibry do suszenia karoserii.

Krok 4: Mycie szyb

Umyj dokładniue szyby wykorzystując płynu do szyb i ściereczkę z mikrofibry. Pamiętaj, by szybę podgrzewaną wycierać zgodnie z przebiegiem linii podgrzewających. Po szybach pamiętaj również o wyczyszczeniu lamp przednich i tylnych oraz lusterek. Za zabrudzone lampy możesz otrzymać mandat!

Krok 5: Pielęgnacja plastików

Używając ściereczki z mikrofibry oraz specjalnego środka do odtłuszczania odpowiednio oczyść powiechrznie plastikowe aby pozbyć się tłuszczu. Później użyj środka do pielęgnacji części z tworzyw sztucznych, który doskonale pielęgnuje, odświeża i wydobywa kolor części z tworzywa. Dodatkowo ma działanie antystatyczne i hydrofobowe oraz chroni przed promieniowaniem UV, a jego odporność na mycie sięga nawet pół roku.
 

 

 

 

 

 

Krok 6: Pielęgnacja kół

Korzystając z wilgotnej ściereczki z mikrofibry, możesz w prosty sposób doczyścić zabrudzenia felg, które zostały przeoczone w trakcie mycia. Aby nadać efekt „wow” kołom i całemu Volkswagenowi, nałóż czernidło do opon, dzięki któremu guma odzyska głęboką czerń.

Krok 7: Czyszczenie wnętrza

Wyciągnij wszystkie dywaniki i dokładnie je wytrzep. Dokładnie odkurz wnętrze oraz powierzchnię deski rozdzielczej, boczki drzwi i konsolę centralną oraz tapicerkę siedzeń polecamy do tego zastosować nakładkę z włosiem. Usuń pozostałe zanieczyszczenia z wykładziny podłogowej. Pamiętaj o bagażniku a na końcu umyj szyby od wewnątrz.

Elementy plastikowe wyczyść za pomocą płynu do pielęgnacji kokpitu, który wyczyści zabrudzenia, nada głębię kolorowi i zabezpieczy powierzchnię.

Polecamy środek do czyszczenia tapicerki, który usuwa warstwy zanieczyszczenia, osad nikotynowy i plamy. Jego dodatkową zaletą jest przyjemny, cytrusowy zapach. Środkiem tym możesz czyścić także meble tapicerowane w domu. W przypadku tapicerki skórzanej zastosuj specjalny preparat8 i szczotkę do czyszczenia tego typu materiału. Na sam koniec poddaj ją konserwacji, co zapewni ochronę na kilka miesięcy. Preparat jest delikatny, tworzy na skórze warstwę ochronną o satynowym połysku, która chroni przed zabrudzeniami, promieniowaniem UV i naturalnym zużyciem.

Krok 8: Pielęgnacja uszczelek

Ostatni etap to czas, by zadbać o uszczelki w Twoim aucie. Ten zabieg jest bardzo ważny zarówno przed zimą, jak i w czasie lata. Skorzystaj ze specjalnego preparatu do konserwacji elementów gumowych, który chroni materiał przed utratą elastyczności. Zmniejszy też tarcie i zredukuje w ten sposób odgłosy wydawane przez gumowe elementy.

Wybierając własne kosmetyki do pielęgnacji auta, postaw na najwyższą jakość tych, które znajdziesz w ofercie Oryginalnych akcesoriów Volkswagen®. Pamiętaj, by zawsze zapoznać się z instrukcją ich obsługi, którą znajdziesz pod etykietą na butelce – środki czyszczące w wielu przypadkach mogą znajdować się na czyszczonej powierzchni tylko przez określony czas.