19 maja Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodu - odbierz rabat! / Aktualności - Świtoń-Paczkowski Lubin

Świtoń-Paczkowski

Aktualności

18 maj
2022

19 maja Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodu - odbierz rabat!

Mycie pojazdu - pozornie prosta i błaha czynność jednak wielu użytkowników samochodów często popełnia błędy przy użytkowaniu myjni samochodowych. Używają niewłaściwych narzędzi, które mogą doprowadzić do uszkodzeń lakieru. Oto kilka wskazówek jak dobrze umyć samochód.

Przyjedź tego dnia do naszego salonu i odbierz rabat -10% na oryginalne kosmetyki do pielęgnacji samochodu!
 

A oto kilka wskazówek jak poprawnie umyć samochód!
Myj samochód przynajmniej raz na dwa tygodnie.

MYCIE WSTĘPNE SAMOCHODU

Zalecamy przed myciem właściwym skorzystanie z opcji PRE-WASH. W myjniach samoobsługowych jest to najczęściej opcja z aktywną pianą. Polewamy pianę na cały samochód od dołu do góry. Czekamy chwilę, do momentu aż piana zacznie spływać wtedy spłukujemy ją w kierunku od dółu do góry. To istotne, gdyż piana uaktywnia się w kontakcie z wysokim ciśnieniem wody, a gdy zaczniemy od góry słukiwana piana odrazu zmyje tą z dolnej powierzchni.

 

CZYSZCZENIE KÓŁ i FELG

Kolejnym krokiem jest pielęgnacja felg. Polecamy specjalny preparat do felg z naszej gamy produktów, który doskonale poradzi sobie nawet z bardzo uporczywymi zabrudzeniami. Szybko przenika nawet przez największe zabrudzenia i ułatwia ich usunięcie, a dodatkowo zawiera składniki chroniące przed korozją. Spryskaj felgi płynem, gąbką lub pędzlem rozprowadź płyn po feldze tak, by dotrzeć do wszystkich powierzchni. Jeśli zabrudzenia były małe, po rozprowadzeniu spłucz wodą. Do mocniejszych zanieczyszczeń możesz wykorzystać specjalną szczotkę do felg.

 

 

MYCIE WŁAŚCIWE AUTA

Najpopularniejszą metodą mycia i również polecaną przez nas jest mycie na "dwa wiadra". Jedno wiadro służy do płukania gąbki  lub rękawicy z mikrofibry z brudu piasku i innych zanieczyszczeń, a drugie wiadro jest przeznaczone na szampon. Pamiętajcie o zachowaniu proporcji zalecanych przez producenta szamponu.  Pracujemy fragmentarycznie, myjąc dokładnie wybrany niewielki obszar, często płucząc rękawicę i dopiero po uzyskaniu zadowalających rezultatów przechodzimy do kolejnego elementu. Samochód myj, zaczynając od dachu w dół. Zanurz gąbkę w wodzie z szamponem, umyj dany element, potem zanurz ją w czystej wodzie, a następnie ponownie w wodzie z szamponem. Powtarzaj ten cykl kilkukrotnie. W ten sposób ochronisz lakier karoserii przed porysowaniem. Podczas mycia nie zapomnij o umyciu progów oraz rur wydechowych. Jeśli płuczesz myjką ciśnieniową pamiętajmy, aby lancę trzymać w odpowiedniej odległości od mytej powierzchni, najlepiej jeśli jest to kilkanaście centymetrów oraz zwracać uwagę, by woda nie trafiła w miejsca, gdzie jej działanie może okazać się destrukcyjne. Podobnie jak w poprzednim etapie, cała czynność powinna odbywać się na zimnym lakierze, w zacienionym miejscu.

Suszenie samochodu

Wysuszenie samochodu. Użyj do tego celu wyłącznie specjalnych delikatnych ręczników z mikrofibry aby ograniczyć możliwość zarysowania. 

Unikaj

- Pozostawiania na lakierze śladów po martwych owadach, ptasich odchodów, oraz innych zanieczyszczeń.
- Mycia samochodu na słońcu
- Mycia samochodu twardą wodą
- Myjni automatycznych ze szczotkami
- Myjni bezdotykowych ze szczotkami