Car Detailing - Zabezpiecz swój samochód na lata / Aktualności - Świtoń-Paczkowski Lubin

Świtoń-Paczkowski

Aktualności

5 wrz
2022

Car Detailing - Zabezpiecz swój samochód na lata

Auto detailing to jest proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu za pomocą specjalistycznych środków. Każdy kierowca regularnie jeździ na myjnię samochodową lub samodzielnie czyści swoje auto, jednak nie zawsze jest to wystarczająco satysfakcjonujące. Auto detailing pomaga nam nie tylko zadbać o najwyższą estetykę naszego samochodu, ale także przedłuża jego żywotność i – odpowiednio wykonany – czyni go bardziej odpornym na działanie zewnętrznych czynników mogących doprowadzić do uszkodzeń.

Sprawdź nasz najnowszy katalog dotyczący usług Car Detailingu

Twardy wosk - tworzy na karoserii warstwę hydrofobową, która utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. W tym czasie chroni lakier przed deszczem, zmniejsza ryzyko powstania rys. Ponadto, woskowanie zmniejsza proces osadzania się zabrudzeń drogowych i zapewnia lepszą głębię lakieru.

Powłoka hydrofobowa - to warstwa ochronna odpowiadająca za odpychanie kropel wody. Zastosowanie odpowiednich związków organicznych sprawia, że powłoka powoduje nie przyleganie wody oraz zanieczyszczeń do zabezpieczonej powierzchni. Dodatkowo powłoka ogranicza negatywne skutki tzw. water spotów, czyli powstających po myciu plam wodnych na lakierze samochodowym. Dzięki zabezpieczeniu lakieru powłoką hydrofobową woda na lakierze zachowuje się zupełnie inaczej – jest „zrzucana” z jego powierzchni, mycie i pielęgnacja jest łatwiejsza, a karoseria wygląda efektownie. Powłoka utrzymuje swoje właściwości do 1 roku.

Powłoka ceramiczna - pomaga chronić lakier na kilka sposobów. Ma właściwości hydrofobowe. Dzięki temu woda nie osiada na karoserii, ale po niej spływa. Cecha ta sprawia, że zanieczyszczenia trudniej przylegają do nadwozia a mycie staje się łatwiejsze. Lakier zabezpieczony powłoką będzie bardziej odporny na chemię i ptasie odchody. Sól drogowa nie szkodzi karoserii, tak bardzo jak przed nałożeniem warstwy ochronnej. Zastosowanie powłoki ogranicza ryzyko pojawiania się na nadwoziu mikro zarysowań i drobnych odprysków. Zaletą powłoki ceramicznej jest też wydobycie głębi lakieru. Nabiera on efektywnego wyglądu i staje się szklisty. Co więcej, dzięki powłoce ceramicznej nadwozie jest bardziej odporne na działanie promieniowania UV. Lakier nie płowieje.

Czyszczenie tapicerki - Regularne czyszczenie i pranie tapicerki umożliwia utrzymanie wnętrze pojazdu w stanie czystości na długi czas. Wpływa to również na dłuższą żywotność materiału, który rzadziej ulega przetarciu lub trwałemu uszkodzeniu w wyniku odbarwień.

Impregnacja skórzanej tapicerki - Impregnacja skórzanej tapicerki ma za zadanie chronić ją przed pękaniem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. To normalne, że tapicerka ulega zabrudzeniu podczas użytkowania auta. Czyszcząc ją usuwamy z powierzchni siedzenia nałożony fabrycznie impregnat, dlatego po intensywnym czyszczeniu należy przeprowadzić impregnację, polegającą na odpowiednim natłuszczeniu i odżywieniu skóry, aby nie traciła koloru i nie wysuszała się w wyniku codziennego użytkowania.

Impregnacja materiałowej tapicerki - Tapicerka materiałowa ulega zabrudzeniu podczas użytkowania auta. Oczyszczenie jej przywraca właściwy wygląd, ale pozbawiony warstwy impregnującej materiał jest bardziej podatny na wszelkie zabrudzenia, a ponadto szybciej się zużywa. Impregnacja takiej tapicerki daje efekt hydrofobowy, polegający na zabezpieczeniu powierzchni przed wnikaniem w nią cieczy i zabrudzeń. Tapicerka jest lepiej zabezpieczona przed plamami a powstałe zanieczyszczenia można łatwiej usunąć.