Świtoń-Paczkowski

Aktualności

27 sty
2021

Nowy Caddy 5 już u nas! Zapraszamy na jazdy testowe!

Jeden z najbardziej popularnych i praktycznych modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Caddy 4 doczekał się swojego następcy. Nowy model Caddy 5 jest większy, bardziej praktyczny, bardziej wydajny i bardziej inteligentny!

Po raz pierwszy ten wszechstronny Caddy bazuje na modułowej platformie dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie (MQB), stosowanej również w Golfie 8. Wraz z najnowszą wersją MQB, do gamy Caddy wchodzi wiele nowych rozwiązań technicznych. Innowacyjne systemy wspomagania jazdy, takie jak Travel Assist i nowa funkcja hamowania podczas skręcania w przypadku wykrycia pojazdu zbliżającego się z naprzeciwka, sprawiają, że prowadzenie Caddy jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Systemy infotainment połączone z siecią internetową i cyfrowe elementy obsługi sprawiają, że nowy Caddy to niemal smartfon na kołach.

 

Nowy system podwójnego wtrysku Twindosing zamienia tlenek azotu - NOx emitowany przez wydajne turbodoładowane silniki wysokoprężne, w wodę i w nieszkodliwy azot. Nadwozie ma nowy, charyzmatyczny wygląd, a wnętrze zostało w najdrobniejszych szczegółach zaprojektowane na nowo. Jednocześnie, przestrzeń oferowana przez ten wielofunkcyjny, kompaktowy samochód jest znacznie większa niż u poprzednika.

 

Wewnątrz, Caddy piątej generacji zachwyca nowymi, zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami i znacznie większą powierzchnią użytkową. Caddy Cargo zapewnia 3,1 m3 przestrzeni ładunkowej (zgodnie z definicją standardu SAE V6); w Caddy Cargo Maxi pojemność wynosi 3,7 m3. Całkowicie przeprojektowana tylna oś jeszcze powiększa dostępną przestrzeń ładunkową. Dzięki zwiększeniu szerokości drzwi przesuwnych do ponad 840 mm (poprzednio 701 mm), nowy Caddy Cargo Maxi może teraz załadować jeszcze drugą europaletę, co jest ogromną przewagą w stosunku do konkurencji.

 

Wersja osobowa i wersja Kombi są w standardzie pięciomiejscowe. Niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę wersję krótszą, czy dłuższą, można je zamówić opcjonalnie również z trzecim rzędem siedzeń.  Te dwa dodatkowe, pojedyncze fotele z tyłu, szybko zamieniają Caddy w samochód siedmiomiejscowy. Nowością jest możliwość indywidualnego demontażu siedzeń w trzecim rzędzie, co pozwala na jeszcze większą elastyczność. 

 

Pięć z 19 systemów wspomagania kierowcy Caddy 5 jest całkowicie nowych. Pozostałe zostały gruntownie zaktualizowane i rozbudowane o różne funkcje. Wśród nowości znajdziemy m.in. asystenta podróży Travel Assist, który pozwala na wspomaganą jazdę w pełnym zakresie prędkości. To absolutna nowość w dostawczych samochodach marki Volkswagen. W połączeniu z Travel Assist zamówić można przeprojektowaną, wielofunkcyjną kierownicę, wyposażoną w czujniki pojemnościowe. Nowością jest również asystent skrętu. Funkcja ta jest standardem w ramach systemu Front Assist. Asystent skrętu pomaga uniknąć zderzenia podczas wykonywania manewru skrętu i przecinania przeciwległego pasa ruchu. Inne novum w Caddy, a tym samym w segmencie A miejskich samochodów dostawczych: znany z Craftera asystent manewrowania przyczepą, Trailer Assist (ułatwiający cofanie z przyczepą).

 

Nowy Caddy 5 jest już w naszym salonie Volkswagen Samochody Dostawcze Zielona Góra. Zapraszamy do odwiedzin salonu oraz na jazdy testowe!